Subskrybuj: Posty | Komentarze |

Dlaczego warto założyć własną szkółkę piłkarską?

Dlaczego warto założyć własną szkółkę piłkarską?

Wymyślenie własnego pomysłu na biznes na pewno nie jest łatwą sprawą. Wiele osób chciałoby założyć swoją działalność gospodarczą, ale kompletnie nie mają pomysłu, jak to zrobić. Wydaje się, że jest to chyb najtrudniejszy punkt w całym tym przedsięwzięciu. Rodzaj prowadzonej działalności determinuje dalsze następstwa, dlatego warto kilka razy zastanowić się przed podjęciem ostatecznej decyzji. Na pewno ciekawą opcją na założenie własnego biznesu jest szkółka piłkarska. Szczególnie tyczy się to osób, które interesują się futbolem i chcą wychowywać nowych Robertów Lewandowskich czy Arkadiuszów Milików.  Jakie są główny zalety tego właśnie sportowego biznesu? Poniżej znajdziecie kilka najważniejszych – naszym zdaniem – faktów.
Najważniejszym z nich jest to, że taka szkółka piłkarska nie wymaga posiadania bardzo dużego kapitału początkowego. Osoby, które zdecydują się na prowadzenie właśnie takiego biznesu mogą ze spokojem zrobić biznesplan, ponieważ na pewno nie wyjdą im astronomiczne kwoty. Przede wszystkim, trzeba wynająć hale. Jest to największy koszt. Trzeba jednak w tym miejscu podkreślić, że w okresie letnim można spokojnie korzystać z Orlików i nie zawsze generuje to koszty. Wszystko zależy od umowy z osobami decyzyjnymi i odpowiedzialnymi za te boiska sportowe. Niemniej jednak, to jest główny koszt, który nie pochłania zbyt wiele gotówki.
W drugiej kolejności trzeba zatrudnić trenera lub trenerów. To wszystko jest zależne od popularności, jaką będzie miała szkółka piłkarska. Przyjmuje się, że w grupie nie powinno być więcej, niż dziesięć osób. To obecne standardy. Rodzice lubią, jak widzą, że bardzo dużo uwagi jest poświęcanej właśnie konkretnemu dziecku. Im mniejsza grupa, tym większa na to szansa. Poza tym, jeśli szkółka piłkarska będzie zajmować się prowadzeniem najmłodszych, to jest to wręcz wymagane, aby liczebność w poszczególnych sekcjach była jak najmniejsza. Zazwyczaj początkująca szkółka piłkarska zatrudnia dwóch trenerów, którzy mają po kilka zajęć tygodniowo. Jak się dobrze domyślacie, to też nie są gigantyczne koszty dla właściciela takiego biznesu. Szczególnie, jeśli sam interesuje się piłką i ma odpowiednie papiery. Wtedy może być trenerem i koszty będą jeszcze mniejsze.
Inne koszty prowadzenia takiej działalności gospodarczej? Z pewnością trzeba wymienić zakup sprzętu. Dzieci uwielbiają, kiedy mogą dostać profesjonalnie wykonane koszulki. To przywiązuje ich do danej szkółki piłkarskiej, dlatego na pewno warto o tym pomyśleć. Ponadto, właściciele nie mogą zapomnieć o rzeczach czysto piłkarskich. Są to na pewno piłki, rękawice bramkarskie, znaczniki,  pachołki, czy słupki imitujące bramkę.
Szefowie takich przedsiębiorstw muszą też pomyśleć o odpowiednim zareklamowaniu swojego biznesu. Bez tego nawet najlepsza firma nie będzie w stanie pokonać konkurencji i zostawić jej daleko w tyle. Promować swoją markę można na wiele sposobów. Jest okazja wykorzystać te w pełni darmowe – jak choćby media społecznościowe. Można też okleić swój samochód logiem danej szkółki, co też jest naprawdę bardzo skuteczne. W końcu każda podróż na i z treningu to szansa na dotarcie do świadomości nowych klientów. Oczywiście, każdy właściciel może skorzystać również z bardziej kosztownych środków i pewnie skuteczniejszych. Są to płatne reklamy, które mają docelowo trafić wyłącznie do osób mogących być konkretnie zainteresowanych danych tematem.
Nie można nie wspomnieć, że wiele kosztów będą pokrywali rodzice dzieci, które zdecydują się na zajęcia. Jeśli szkółka będzie popularna, to nie tylko dochody będą wystarczać na wszystkie wydatki. Poza tym, właściciele będą mogli solidnie zarabiać na tym właśnie biznesie. Z powyżej przytoczonych argumentów jasno chyba wynika, że prowadzenie takiej szkółki piłkarskiej może być naprawdę dobrym zajęciem, które będzie przynosiło comiesięczne, określone zyski. Trzeba też podkreślić, że jest to znakomita sprawa móc pracować z dzieciakami, które też pasjonują się sportem i jeszcze na tym wszystkim zarabiać.