Subskrybuj: Posty | Komentarze |

Franczyza, czyli sprawdzony model biznesowy

Franczyza, czyli sprawdzony model biznesowy

Dzisiaj coraz więcej miejsca w tematyce biznesowej poświęca się franczyzie. Nic dziwnego, ponieważ jest to coraz popularniejsza forma działania w biznesie. Zwłaszcza dla osób, które szukają kolejnych już możliwości zainwestowania swojego kapitału, kolejnych dziedzin działalności biznesowej. We franczyzę najłatwiej jest wejść przedsiębiorcom, które już działają w biznesie. Ponieważ bez względu na stopień prostoty biznesu franczyzowego od przedsiębiorcy wymagana jest podstawowa znajomość biznesowych poczynań. W każdym razie to naprawdę doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy swoje biznesy prowadzą i chcą poszerzać horyzonty. Trochę trudniej z franczyzą mają Ci, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie. Wszystko dlatego, że jednak większość franczyzowych modeli biznesowych wiąże się z dużym nakładem kapitału na rozpoczęcie biznesu. Oczywiście zwrot z inwestycji również jest na odpowiednim poziomie. Nie każdy ma jednak odpowiednią ilość gotówki, żeby wystartować.
Chcąc wystartować z biznesem franczyzowym najpierw należy znaleźć odpowiedniego franczyzodawcę. Można zostać franczyzobiorcą albo master franczyzobiorcą – co oznacza, że to my będziemy dalej rozpowszechniać biznes dla kolejnych franczyzobiorców. Master franczyzobiorca może być jeden na całą Polskę, ale taki biznes to już inwestycja liczona w milionach złotych. Chcąc jednak być zwykłym franczyzobiorcom znajdujemy ten rodzaj biznesu, który najbardziej nam odpowiada. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o rodzaj prowadzonej franczyzy. Mowa jeszcze o wymaganiach, jakie franczyzodawca stawia przed partnerami biznesowymi. Wymagania te dotyczą się odpowiedniej lokalizacji, nieruchomości, marketingu i ewentualnych opłat licencyjnych. Wszystko razem określa się właśnie na początkową kwotę inwestycji, którą należy dopasować do swoich możliwości. Osoby doświadczone w biznesie wiedzą, że nie można zainwestować w jeden biznes wszystkich swoich dostępnych środków. Byłoby to skrajnie nieodpowiedzialne, bo przecież w biznesie zawsze należy zostawić sobie finansową rezerwę.
Najważniejszym argumentem, który przemawia za wyborem tego modelu biznesowego, jest oczywiście to, że jest on sprawdzony. Dzięki temu dokładnie wiemy, na jakie przychody i dochody możemy liczyć decydując się na jego prowadzenie. Franczyza ma wiele plusów, dzięki którym możemy zarówno zacząć przygodę z biznesem jak i obrać nowy kierunek już prowadzonego biznesu. Warto też zwrócić uwagę na to, jak wiele różnych biznesów franczyzowych jest dzisiaj do wyboru. Z łatwością można znaleźć idealny biznes dla siebie pośród wszystkich propozycji polskich i zagranicznych. Trzeba tylko wiedzieć gdzie i jak szukać franczyzy aby znaleźć taką, z której będziemy mogli czerpać najwięcej zysku. Trzeba też dopasować biznes do swoich możliwości. Najlepiej zacząć przygodę z franczyzą wtedy, kiedy mamy już na koncie odpowiednią sumę pieniędzy. Niebezpiecznie jest startować z kredytem ponieważ bardzo szybko można utracić finansową płynność. Nawet jeśli jesteśmy w stanie określić prognozowane przychody to zawsze musimy wziąć pod uwagę, że biznes nie wypali w danej lokalizacji i się w niej nie przyjmie. Dlatego właśnie, zanim zabierzemy się na biznes franczyzowy, dobrze jest mieć już rozeznanie w biznesie jak Juice Plus.