Subskrybuj: Posty | Komentarze |

Gadżety reklamowe – czy warto w nie inwestować?

W dzisiejszych czasach dobra reklama to połowa sukcesu. Należy wziąć pod uwagę, że nieco zmieniły się potrzeby oraz oczekiwania odbiorców. Znacznie trudniej jest zainteresować potencjalnych klientów lub kontrahentów. Nie wystarczą same ulotki, foldery, czy też broszury. Gadżety reklamowe stały się powszechnie spotykane. Klienci lubią dostawać drobne upominki, które będą nie tylko nośnikiem reklamy. Dobrze jest, jeśli produkty będą praktyczne, tak aby nie leżały bezużytecznie, tylko zostały wykorzystane. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od posiadanego budżetu, a także profilu działalności. Nie każdy gadżet pasuje do każdego przedsiębiorstwa, więc trzeba o tym pamiętać.

Po pierwsze jakość
Niezależnie od gadżetu należy zadbać o to, aby produkt był zadowalającej jakości. Nietrwałe długopisy, tandetne kubki, czy też niestarannie zaprojektowane notesy – wszystko to działa, jak anty-reklama. Nikt nie potraktuje poważnie przedsiębiorstwa, jeśli wręczanego przez nie upominki będą rozpadać się w rękach. Co prawa za wysoką jakość należy więcej zapłacić, ale nie ma innego wyjścia z tej sytuacji.
Promocja przy użyciu słabych i nietrwałych produktów jest bez sensu. Działą negatywnie na wizerunek marki, więc można powiedzieć, że są to pieniądze wyrzucone w błoto. Zamiast stu długopisów z logo o wartości 50 gr, lepiej zainwestować w dwadzieścia sztuk, ale eleganckich oraz solidnych.

Perfekcyjne dopasowanie
Ważne jest, aby gadżety były dopasowane do rodzaju działalności, grupy odbiorców, czy też okazji. Oczywiście istnieje pewna grupa produktów „na każdą okazję”, jednak są one dość nudne i ciężko o to, aby zainteresowały one odbiorcę. Mowa tu przede wszystkim o wszelkich długopisach, kubkach, czy też notesach. Nie ma w nich nic złego, ale warto postarać się bardziej.
Firmy sprzedające ubrania, czy też obuwie mogą zainwestować w ekologiczne torby na zakupy z własnym logo. Należy pamiętać, że najlepiej, aby reklama była ukryta tzn. stanowiła jedynie dodatek. Więcej osób zabierze ze sobą torbę posiadającą ciekawy nadruk oraz niewielki znaczek marki, niż produkt, który posiada wyłącznie wielkie logo. Wiele firm o tym zapomina. Minęły czasy, gdy reklama musiała być ogromnych rozmiarów, aby była zauważana. Teraz siła tkwi w przekazie.

Jakie gadżety wybrać?
Warto mieć świadomość, że jakość oraz estetyka gadżetów reklamowych bezpośrednio wpływa na renomę marki. Wygląd produktu to kwestia gustu, jednak należy pamiętać, że powinien on spodobać się, jak największej ilości osób. Zdecydowanie warto postawić na klasykę, która sprawdzi się zawsze i wszędzie.
Oryginalne pomysły również są mile widziane. Zamiast zwykłego kubka można zainwestować w kubek termiczny. Dużym zainteresowaniem cieszą się także produkty relaksujące i odstresowujące.
Bezpiecznym pomysłem, są także power banki, pendrivy, czy też etui na telefon. Na specjalne okazje warto zamówić słodycze reklamowe. Można rozdawać je np. z okazji świąt, Walentynek, Dnia Kobiet, Dnia Matki, Dnia Dziecka, a także wielu innych wydarzeń.

Portal bewu.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.