Subskrybuj: Posty | Komentarze |

Jak zorganizować asortyment sklepu zoologicznego?

Nie każdy sklep zoologiczny może odnieść sukces. Nie każdy też przetrwa na rynku. Optymalizacja asortymentu jest tu jednym z najbardziej istotnych czynników. Sprawdźmy więc, co powinno znajdować się w ofercie takiej jednostki gospodarczej, by mogła ona odnieść sukces.

Przede wszystkim towary pierwszej potrzeby

Na samym początku zadbajmy o artykuły pierwszej potrzeby. Mamy tu na myśli zwłaszcza karmy suche i mokre. Większość sklepów sprzedaje tego typu produkty wyłącznie na opakowania. Jest to dobry pomysł zważywszy, że przechowywanie karmy „na wagę”, przede wszystkim może wiązać się z nieprzyjemnym zapachem. Poza tym nawet najlepsze karmy bez opakowania z biegiem czasu wietrzeją, lub po prostu pokrywają się kurzem.

Suplementy diety też są ważne!

Kolejnym produktem, który pojawia się w dobrze prosperujących sklepach zoologicznych, są suplementy diety. Nie są one może aż tak popularne, jak klasyczna karma, ale równie ważne i przydatne. Jeśli zależy nam na optymalizacji asortymentu sklepu zoologicznego, dobrą praktyką będzie zakup nieco mniejszej ilości suplementów, dostosowanych do każdego gatunku zwierzęcia. Jest to podyktowane warunkami ekonomicznymi – po prostu częściej kupujemy karmę, niż witaminizowane dodatki do niej.

Zabawki – kolejny ważny element naszego asortymentu

Dobrze prosperujący i oceniający swoje możliwości rynkowe sklep zoologiczny, skupi się również na wprowadzeniu do swojej oferty zabawek i innych gadżetów. Produkty te nie są aż tak popularne wśród właścicieli zwierząt. Niemniej warto je posiadać, by dopasować się przynajmniej do częściowego zapotrzebowania rynku. Dobrym pomysłem jest wybór wyspecjalizowanych produktów, dostępnych dla konkretnych gatunków zwierząt.

Pomyślmy o karmach specjalistycznych

Przy optymalizacji naszego zoologicznego asortymentu, warto pomyśleć o karmach specjalistycznych. Może i nie są one aż tak popularne wśród „zwykłych” Klientów sklepu, aczkolwiek zainteresowani nimi są coraz częściej prawdziwi pasjonaci zwierząt. W naszej ofercie powinniśmy posiadać relatywnie mało takich produktów. Nie dość, że są one kosztowne, to jeszcze zajmują bardzo dużo miejsca. Niemniej, świadczą one o naszym profesjonalizmie i troskliwym podejściu do zwierząt.

Akwaria i inne gadżety

mouse-603207_1280

Jeśli zależy nam na ekonomicznym dopasowaniu naszego asortymentu, pomyślmy też o gadżetach dla miłośników ryb akwariowych. Dla wielu posiadaczy sklepów zoologicznych produkty te są prawdziwą żyłą złota. Nic więc dziwnego, że ten aspekt oferty jest stale rozwijany. Co ważne, warto postawić nie tylko na akwaria i gadżety do nich, ale też na profesjonalne rozwiązania dla miłośników wędkarstwa. Zwłaszcza, że popularność tego sportu (a także cena niektórych gadżetów) stale wzrasta.

Dobierając asortyment sklepu zoologicznego, warto pamiętać o odpowiednim stosunku ilościowym poszczególnych produktów. Im bardziej zaawansowane i specjalistyczne rozwiązania, tym relatywnie powinno ich być mniej, na rzecz bardziej popularnych i częściej kupowanych produktów.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi zoologiczny.sklep.pl