Subskrybuj: Posty | Komentarze |

Nazwa domeny a biznes

Nazwa domeny a biznes

Jako właściciel firmy lub właściciel strony internetowej, możesz mieć do czynienia z zadaniem wybrania odpowiednich nazw domen biznesowych. Wybór nazwy firmy może być dużo trudniejszy niż prosty proces wyboru nazw domen biznesowych z wielu różnych powodów.

Jest taka tendencja, aby nadać nazwę firmy, a następnie zarejestrować domenę. Jednak to, co często zdarza się to sytuacja, że domena która jest dopasowana do nazwy firmy jest być może już zajęta, ponieważ można łatwo domenę zarejestrować za znacznie mniejszy koszt niż koszt rejestracji nazw firm.

Nazwy były uważane za krytyczne elementy w brandingu i marketingu. Jednolity lokalizator zasobów lub URL, to adres, który jest używany do połączenia na twojej stronie, i dlatego wierzono, że łatwe rozpoznawanie będzie wynikać właśnie z domen biznesowych, które zawierały nazwę firmy. Sprawa nie jest taka prosta, ponieważ każdy może zarejestrować nazwę domeny, a to odbywa się na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.

Jeśli nazwa firmy jest to twoja sprawa, to dobry pomysł, żeby wybrać nazwę domeny, która zawiera słowa twojego biznesu. Jednak wraz z rozwojem technologii wyszukiwania, łącznie z nazwą firmy domeny może ułatwić ludziom to by mogli zlokalizować swoją stronę, ale w celu optymalizacji wyszukiwania, ważniejsze jest też aby nazwy zawierały słowa kluczowe, które opowiadają robotom wyszukiwarek co to za firma jest i czym się zajmuje.

Widać, że są potrzebne kompromisy, a operatorzy wyszukiwarek, zauważyli, że nazwy domen biznesowych, które zawierały słowa kluczowe warunkiem niosą ze sobą zalety, i równocześnie są one również podatne na nadużycia ze strony właścicieli stron internetowych, którzy byli w stanie lepiej wznieść się w rankingu z nazwami domen – do najwyższego poziomu gdy zawierały słowa kluczowe, ale jednak mogło to nieść ze sobą gorszą

Zadanie jest skomplikowane, ponieważ jest jeszcze ważne, aby nazwy domen były unikalne i odzwierciedlały istotę twojej działalności. Co także istotne, to rozszerzenia, które są przymocowane do tej domeny.