Subskrybuj: Posty | Komentarze |

Przedsiębiorcza mama, czyli kilka pomysłów na kobiecy biznes

Przedsiębiorcza mama, czyli kilka pomysłów na kobiecy biznes

Kobieta, która zdecyduje się na macierzyństwo bardzo często rezygnuje z pracy etatowej. Powody są najróżniejsze, ale najczęstszym z nich jest nim obawa, że pracująca mama nie poświęci wystarczającej uwagi dla swojego dziecka. Wiele przedsiębiorczych kobiet, których pociechy skończą kilka miesięcy, rozgląda się za zajęciem dodatkowym. Nie tylko, dlatego, żeby wspomóc domowy budżet, ale przede wszystkim z powodu chęci realizacji swoich pomysłów oraz kreatywności. Tekst ten jest skierowany do wszystkich przedsiębiorczych kobiet, które obok macierzyństwa chcą także realizować się na polu biznesowym. Kilka ciekawych i bardzo inspirujących pomysłów na kobiety biznes.

Pilnowanie dzieci

Każda mama wychowująca dziecko wie doskonale ile wartości edukacyjnych ma kontakt dziecka z grupą rówieśników. Warto wykorzystać tę sytuację w sposób przedsiębiorczy. Przebywając z dzieckiem w domu można zaoferować za niewielką opiekę nad innym dzieckiem, które jest w podobnym wieku. Możemy nie tylko podreperować domowy budżet, ale także zapewnić dziecku towarzystwo do zabawy. Dodatkowa opieka nad jednym czy dwójką szkrabów nie wymaga specjalnego przystosowania mieszkania. Nie potrzebujemy także kapitału początkowego a jedynie zdolności pedagogiczne i kreatywność w organizowaniu czasu dla dzieci.

Pisanie bloga

Bardzo popularne narzędzie do zarabiania pieniędzy. Każda mama ma swoją pasję, którą chętnie się podzieli. Jeżeli nie mamy ciekawych zainteresowań możemy prowadzić dziennik, w którym będziemy się dzielić swoimi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z macierzyństwem. W przypadku, kiedy publikowany przez nas materiał zainteresuje czytelników warto przystąpić do programu partnerskiego, który zwiększy nasze zyski z prowadzenia strony. Istnieje także szansa na nawiązanie współpracy z ciekawymi reklamodawcami np. z producentami kosmetyków dla dzieci.

Rękodzieło

Znakomity pomysł dla wszystkich mam, które lubią i potrafią szyć. Wybór jest ogromny tak, jak zapotrzebowanie. Aktualnie na rynku akcesoriów dla dzieci jest istny boom na własnoręcznie wykonane ciuszki i akcesoria dekoracyjne. Ubranka, zabawki, pościel, pokrowce do wózka, namioty czy nawet abażury i pufy. Znakomitym narzędziem do zareklamowana naszej działalności jest wykorzystanie bloga lub facebooka. Możemy założyć fan page i na nim umieszczać nasze wyroby. Im więcej polubień, tym prężniej rozwiniemy biznes.

Domowa cukiernia

Kolejny trend, na który jest ogromne zapotrzebowanie. Personalizowane torty i wyroby cukiernicze sprawdzą się nie tylko na urodzinach dziecka, ale również podczas organizacji baby shower czy chrztu. Także i w tym przypadku warto założyć bloga lub chociaż fan page na stronie facebook.com, który zapewni nam bezpłatną reklamę usług.

Nietypowe bukiety

Inspirująca propozycja dla mam ze smykałką artystyczną. Bukiety można przygotować z żelków lub cukierków albo czegokolwiek innego, co wpadnie nam w ręce. Nietypowe bukiety są znakomitą alternatywą dla klasycznych bukietów z kwiatów. Świetnie się sprawdzą na każdą okazję.