Subskrybuj: Posty | Komentarze |

Samozatrudnienie – idealna forma współpracy dla każdego.

Samozatrudnienie – idealna forma współpracy dla każdego.

Trudno dzisiaj znaleźć dobrą pracę, w której można zarobić uczciwe pieniądze. Zarobić uczciwie i najlepiej legalnie. Legalnie to znaczy na umowę o pracę z opłaconymi wszystkimi świadczeniami. Owszem, można pracować na umowę o pracę, ale wówczas nie ma się co spodziewać, że zarobimy pieniądze, które pozwolą na spokojne i beztroskie życie. O wiele więcej można zarobić będąc na samozatrudnieniu. To nic innego, jak praca dla kogoś, ale z rozliczeniem na zasadzie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Coraz więcej firm decyduje się na taką formę współpracy ze swoimi „pracownikami”. I coraz więcej młodych ludzi decyduje się na pracę właśnie na takich zasadach. Dla pracownika korzyści są takie, że wynagrodzenie za prace jest nawet kilkukrotnie wyższe aniżeli w przypadku umowy o pracę. Dla pracodawcy korzyści są takie, że pracownik nie pójdzie na długotrwałe zwolnienie lekarskie, za które będzie płacić pracodawca. A zdarza się na umowach o pracę, że zwolnienia ciągną się niemalże w nieskończoność.

Bycie na własnej działalności gospodarczej wymaga od osoby pracującej w ten sposób potraktowania swojej pracy jak własnego biznesu. No bo właściwie to każdy, kto ma swoją działalność, jest jednocześnie własną firmą i biznesem. A to chyba najlepsza forma prowadzenia własnej firmy, jeśli inna firma zapewnia nam zajęcie orz wynagrodzenie za jego realizowanie. Taką współpracę pomiędzy firmą zlecającą a jednoosobową działalnością gospodarczą regulują zazwyczaj postanowienia umowy outsourcingowej. Bo na takich zasadach funkcjonuje taka właśnie współpraca. Postanowienia takiej umowy można śmiało porównać do tych, które można znaleźć na umowie o pracę. Z tą jednak małą różnicą, że w tym wypadku w praktyce jesteśmy szefem samemu sobie. Im więcej pracujemy tym więcej zarobimy, a każdorazowo taka umowa skonstruowana jest w taki sposób, żeby premiować tych, którzy pracują najlepiej.

Dlatego właśnie pieniądze, jakie można w ten sposób zarobić są znacznie większe, aniżeli na umowie o pracę. Przy samozatrudnieniu nie ma żadnej podstawy i płacenia za przyjście do pracy. Za to jest wynagrodzenie, które premiuje tych, którzy rzeczywiście pracują. I za tą pracę zleceniodawca płaci naprawdę sowite wynagrodzenie. No bo taki „własny biznes” musi się też opłacić. Przy własnej działalności samemu płaci się ZUS i podatek dochodowy, a poza tym zazwyczaj ponosi się jeszcze jakieś dodatkowe koszty. Nie mniej jednak zawsze wynagrodzenie za uczciwą pracę będzie tak skalkulowane, żeby takiemu współpracownikowi po prostu chciało się pracować i przychodzić każdego dnia do pracy.

W przypadku pracy na własny rachunek główną rolę odgrywa automotywacja i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Takie formy współpracy stosuje coraz więcej firm, zorientowanych na sprzedaż i wyniki czysto sprzedażowe. Dla takiego „pracodawcy” najważniejsze jest to, że nie ponosi on żadnego ryzyka związanego z zatrudnianiem pracowników. Płaci on bardzo uczciwe wynagrodzenie, ale tylko tym, którzy na to po prostu zasługują. A nie tym, którzy tylko udają, ze pracują, jak ma to często miejsce na najpopularniejszej w Naszym kraju umowie o pracę.