Adwokat w sprawie rozwodowej

Sprawy rozwodowe niekiedy mogą być znacznie trudniejsze niż w przypadku spraw karnych. Wszelkie sprawy rozwodowe roztrzygane są przed sądy okręgowe. Każdy z małżonków ma prawo do wniesienia pozwu o rozwód. Pierwsza sprawa rozwodowa to niewątpliwie duży stres dla obydwu stron. Gdyż żadna ze stron nie wie, czego może się spodziewać po stronie przeciwnej. W związku z tym adwokat powinien być wybrany pod takim względem, aby w odpowiedni sposób będzie pofrafił reprezentować nas w sądzie, podczas rozprawy rozwodowej. W niniejszym artykule chcielibyśmy odnieść się do adwokatów z Olsztyna. Zapraszamy!

Adwokat Olsztyn

Mając na uwadzę kwestię tego, że nie każda osoba rozwodząca się, wie który adwokat sprawdzi się w jego sprawie, jest jeszcze bardziej stresujące. Bowiem oczywistą kwestią jest to, że możemy zorientować się wśród znajomych, czy nie znają dobrego adwokata. Aczkolwiek w większości przypadków tak nie jest. Osoby rozwodzące się często udają się do pierwszego lepszego adwokata. Natomiast należy wiedzieć, że nie każdy adwokat jest w takim stopniu skuteczny, jak inny. Wtedy przecież nie było wygranych i przegranych na sali rozpraw. Warto więc zainwestować większą, określoną kwotę pieniędzy i mieć pewność, że jesteśmy w dobrych rękach. Dzięki mecenasowi i profesjonalnemu podejściu cała sprawa rozwodowa powinna przejść szybko i skutecznie.

Olsztyn dysponuje dużą ilością mecenasów specjalizujących się w tej dziedzinie. Adwokat powinien być przede wszystkim skuteczny, lojalny względem swojego klienta, dyskretny, jak również powinien wystarczające doświadczenie w zawodzie. Olsztyn należy do jednych z tych miast, gdzie występuje największa liczba mecenasów specjalizujących się w sprawach rozwodowych, tuż za tym miastem znajduje się Kraków, Wrocław oraz Szczecin. Większość z tych kancelarii korzysta z usług branżowych specjalistów. W tym lekarzy, rzeczoznawców majątkowych oraz detektywów. Dlatego wpisz adwokat olsztyn i wybierz swojego specjalistę.

Rola adwokata podczas spraw rozwodowych

Rola adwokata w postępowaniu rozwodowym jest niezwykle istotna. Bowiem sprawa o rozwód dotyczy nie tylko rozwiązania więzi małżeńskiej, ale przed wszystkim dotyczy taki kwestii jak podział majątku, czy spraw opieki nad dziećmi. W takich przypadkach każda ze stron jest zdeterminowana, aby jak najwięcej ugrać dla siebie. Co wcale nie dziwi. Mecenas ma za zadanie sprawić, że o wiele bezpieczniej będzie nam się poruszać w strefie, z którą do tej pory nie mieliśmy do czynienia. Przede wszystkim adwokat jest wskazany, gdy rozwód następuje z orzeczeniem o winie. Gdyż może to się przełożyć na obowiązek dożywotniego alimentowania drugiego małżonka.

Dotyczy to sytuacji przede wszystkim takich, gdzie mąż pracował, żona opiekowała się dziećmi i prowadziła dom, ale nie miała możliwości rozwoju na tle zawodowym oraz dalszego kształcenia, co uniemożliwia jej ze względu na obecny wiek rozwoju kariery zawodowej i uzyskania środków finansowych, aby żyć takim poziomie, jak podczas trwania małżeństwa. Kwestie rozwodowe są niekiedy bardzo skomplikowane i wymagają zebrania wystarczającej ilości dowodów, które przeważą na korzyść jeden ze stron. Z kolei strony, które decydują się na rozwód bez orzekania o winie, bardzo często nie korzystają z pomocy adwokatów, gdyż wszelkie kwestie finansowe i odnoszące się do sprawowania pieczy nad dziećmi uregulowały między sobą.

Podsumowując, do najważniejszych ról adwokata w postępowaniu rozwodowym należą takie kwestie jak: podział majątku, kwestia przyznania alimentów, ustalenie rozpadu pożycia małżeńskiego, ustanowienie prawa do opieki nad dziećmi.